logo severočeské rodinné sklárny Glassor
Glassor

Rodinná firma vyrábějící ručně foukané a ručně zdobené vánoční ozdoby na severu Čech od roku 2002.

logo rodinné sklárny Rückl z Nižboru
Rückl

Sklářská rodina Rücklů si bere to nejlepší ze staletími prověřených sklářských postupů a posouvá je pod vedením uměleckého ředitele Ronyho Plesla na další úroveň.

logo Vánoční ozdoby,  DUV - družstvo ze Dvora Králové
Vánoční ozdoby, DUV - družstvo

Od 20. července 1931, kdy se konala zakladatelská valná hromada sklářského družstva pro výrobu vánočních ozdob, se ve Dvoře Králové ručně vyrábí a zdobí vánoční ozdoby v podniku Vánoční ozdoby, DUV-družstvo.

logo Ornex
Ornex

Firma Ornex se od svého vzniku v roce 1991 zaměřuje výhradně na ruční výrobu a zdobení skleněných vánočních ozdob. Celou svou existenci se Ornex snaží svým zákazníkům z Evropy a ze zámoří nabízet vyváženou nabídku nejen moderních, ale i klasických vánočních témat.

logo firmy z Poniklé Rautis
Rautis

V rodinné firmě Rautis se můžete setkat s jedinečným řemeslem foukání skleněných perlí a výroby perličkových vánočních ozdob, které má v Poniklé tradici už od roku 1902. Rautis je poslední firmou na světě, které se podařilo zachovat staré technologie a udržet výrobu stále aktuální a živou.

Carousel screenshot
TRITICA - Slaměné ozdoby

Vánoční stromečky a smrkové větvičky si jejich slaměnými ozdobami zdobí v Německu, Norsku, Švédsku, Belgii, Francii, Itálii, Maďarsku či Rusku. Docestovaly ale také i do zámoří a do Japonska.

logo firmy Nastrom
Nastrom

Ručně vyráběné skleněné vánoční ozdoby české produkce, které se prosadily nejdříve na německém trhu.