O co mi jde?

Už delší dobu se snažím podporovat tuzemské nebo evropské výrobce nákupem věcí, které nevyrábí desetileté děti v polorozpadlé nevětrané továrně v Bangladéši a necestují k nám přes půl planety.

Kromě eko a etických pohnutek mě pudí k nákupu i ekonomický kalkul. Já sám mám zájem na tom, aby české firmy prosperovaly a generovaly zisk, který se přetaví v další peníze utracené jinde v Česku, a tím vzroste celkové bohatsví nás všech.

Nejde mi však o nějaký ekonomický nacionalismus nebo izolacionismus! Nejsem v žádném případě pro podporu českých firem za každou cenu. Jsem však pro podporu kvalitních výrobků firem, které často nemají jen dost peněz na reklamu (nebo ji možná považují za zbytečnou) a lidé o nich jen neví, s čímž by měl pomoci tento web.

Proč tu není značka XYZ?

Web provozuji na vlastní náklady a jen já rozhoduji, kdo tu bude a kdo ne. Není tu spousta českých značek a důvodů je několik. Jedním z nich je ten, že spousta českých firem má jen české kořeny, ale vyrábí v Asii - takové značky tu nejsou a nebudou.

Další značky tu nejsou taky proto, že o nich prostě nevím, ale budu rád za tipy na adresu d.cupak(at)gmail.com Rád přidám další české značky, které vyrábí u nás.

Díky

Dan