logo rodinné sklárny Rückl z Nižboru
Rückl

Sklářská rodina Rücklů si bere to nejlepší ze staletími prověřených sklářských postupů a posouvá je pod vedením uměleckého ředitele Ronyho Plesla na další úroveň.

logo Eva Pelechová
Eva Pelechová

Rodačka z Třebíče a absolventka UMPRUM v ateliéru keramiky a porcelánu. Její hravá tvorba (např. porcelánové kelímky) je zastoupená v mnoha soukromých i veřejných sbírkách.

logo Prokop & Brož
Lasvit

Veleúspěšná česká sklárna, která dodává světelné instalace do stanic dubajského metra a luxusních hotelů tamtéž, v letech 2011, 2012, 2013 i 2016 vyráběla poháry pro vítěze cyklistického závodu Tour de France a pravidelně vyrábí také trofeje pro filmovou soutěž Český lev.

logo Vojtech Redman
Vojtech Redman

Vojtěch Červinka je začínající návrhář keramiky a porcelánu studuje na pražské UMPRUM v ateliéru Maxima Velčovského.

logo sklárny bomma
bomma

Sklárna, založená v roce 2012, navazuje na ty nejlepší tradice českého sklářského řemesla. Spolupracuje se špičkovými designéry a specializuje se na všechny druhy svítidel a lamp, stejně jako ucelených světelných řešení na míru. Zabývají se také výrobou tzv. culletů – střepů prémiové kvality, výchozí suroviny pro skláře.

logo sklárny Moser
Moser

Světoznámá sklárna z Karlových Varů, založená v roce 1857. Již od 70. let 19. století sbírala sklárna díky umění Ludwiga Mosera a jeho potomků ceny na Světových výstavách a stála se dvorním dodavatelem císařských a královských dvorů. Ve 20. století získává několik cen Grand prix na světových výstavách, ceny za design, v roce 1957 ke 100. výročí zakládají tzv. Klub obřích číší (Giant Snifters Club). Nápojové kolekce Copenhagen či Splendid můžete najít na většině královských dvorů.

logo sklárny Crystalex
Crystalex

Největší výrobce nápojového skla v České republice Crystalex vznikl sloučením 55 menších podniků do jednoho v roce 1945. V roce 1967 byl v Novém Boru vybudován obrovský sklářský provoz, který je dodnes domovem značek Bohemia Crystal a Bohemia Glass. 90 % produkce jde na vývoz do 70 zemí světa.

logo sklárny EVPAS
EVPAS

Manželé Zlatohlávkovi, skláři a zakladatelé manufaktury z Jezvé, nedaleko České Lípy, se již vice než 30 let zabývají tradičním i méně tradičním zdobením skla. Manufaktura nabízí osobité nápojové sklo a doplňky do domácnosti.

logo sklárny Květná
KVĚTNÁ 1794

Sklárna Květná ležící nedaleko Uherského Ostrohu založená roku 1794 je jednou z nejdéle fungujících skláren na našem území. Mezi lety 2011 – 2018 patřila sklárna Květná do společnosti Crystalite Bohemia, kterou v roce 2009 založil podnikatel Lubor Cerva, aby koupil a znovu uvedl do provozu sklárnu s automatickou výrobou skla ve Světlé nad Sázavou. V roce 2011 koupil i sklárnu ve Květné.

logo sklárny Kavalier
KAVALIER

Kdo by neznal Kavalier, určitě bude znát SIMAX. V roce 2019 oslavila značka Kavalier 180. výročí. První huť postavil František Kavalír v Sázavě a od počátku se zabývá výrobou laboratorního skla a přístrojů. S výrobou varného skla pro domácnost začala firma už v roce 1923, se známým skleněným čajovým servisem o 8 let později. Značka borokřemičitého varného skla SIMAX byla uvedena na trh v roce 1968. Největší výrobce borosilikátového skla na světě zabývá výrobou laboratorního a průmyslového skla, varného skla pro domácnost a dnes nabízí také kolekci designových svítidel Kavalier Design.

logo sklárny Crystalite
Crystalite Bohemia

Sklárna ve Světlé nad Sázavou fungovala od 70. let, v roce 2008 ale zkrachovala a výroba byla zastavena. V roce 2009 provoz obnovil nový majitel a z původní značky Sklo Bohemia se stal Crystalite Bohemia. Specializuje se na nápojové sklo. Automatická výroba má denní kapacitu cca 150 tis. výrobků.

logo sklárny Crystal BOHEMIA
Crystal BOHEMIA

Sklárna v Poděbradech byla založena již v roce 1877 a má poměrně pohnutou historii plnou vzestupů a pádů. Od konce 20. let 20. století se specializuje na výrobu olovnatého křišťálu, jehož je v součastnoti největším producentem v Česku a jedním z největších na světě.

logo porcelánových vypínačů Mulier
Mulier

Hnětením porcelánových vypínačů a zásuvek osvobozují domy, byty, hrady, zámky, kostely a hlavně lidi milující kvalitu, ze spárů plastikových kelímků, kterým my říkáme zásuvky a vypínače, a které si dnes na zdi montujeme.

logo kreativního studia KAKAO
KAKAO

Studio KAKAO je multidisciplinární, kreativní, designové studio se sídlem v Praze zaměřující se na výrobu ručně vyráběných předmětů inspirovaných udržitelností, recyklací, pomalým životem, přírodou a rodinou.

logo studia DECHEM
DECHEM

Studio DECHEM je pražské designové studio zaměřené na produktový a interiérový design se zvláštním zřetelem na sklo. Jak sami říkají - vypráví příběhy českým sklem.

logo kreativního studia KAKAO
Ema Mamisu

V své dílně, dle vlastních slov, tvoří keramiku propracovanou do nejmenšího detailu a přitom díky nevyzpytatelnosti ruční práce vždy unikátní a svým způsobem nedokonalou. Všechny materiály, které používají, jsou z EU a neobsahují ani olovo ani kadmium a dají se mýt bez obav v myčce.